Vatelín vás přenese do doby socialismu. Nevěříte? Je to totiž jeden z typických materiálů, které charakterizovaly tamní dobu, a my si ji můžeme připomenout buď v retro stylu, anebo v podobě čehokoli moderního. Vatelín je sice jen výplň, ale bez ní bychom nedokázali vyrobit ani sedák na židli, ani zimní bundu. Můžete namítat, že k výrobě sedáků slouží i molitan, a že zimní bunda může být i péřová, ale vatelín propůjčuje těmto výrobkům mnohdy i lepší vlastnosti.
Bunda s vatelínem – vlastnoručně ušít zimní bundu se může zdát pro někoho nadlidský úkol. Ve skutečnosti to alespoň trochu šikovná švadlena zvládne levou zadní. S vatelínem se velmi dobře pracuje, snadno se stříhá, ohýbá, prošívá, je to zkrátka docela unikátní výrobek z polyesterového rouna. Pohrát si s vatelínovou výstelkou můžete i vy. Vyrobíte si zimní bundu podle vašich představ, z látky, jejíž vzor a barva vás oslovují, ve střihu, co se vám líbí, a hlavně si ji ušijete na míru. Žádné extrémně dlouhé nebo naopak krátké rukávy, délka akorát (někdo má radši delší, někdo raději do pasu), a bunda vystřižená jako ze žurnálu. A samozřejmě co kus, to originál!
Vatelín v polštářcích – polštářky patří k nejoblíbenějším dekorativním předmětům v domácnostech. A nejen tam, jestliže otevíráte novou čajovnu, cukrárnu nebo restauraci, můžete polštářky umístit na sedadla a židle či křesílka, a mohou zdobit interiér i tam. Vy si pouze nakoupíte stylovou látku, z té ušijete pláště polštářků, a není pak nic jednoduššího, než je vyplnit několika vrstvami vatelínu. A trápí-li vás, že vatelín není prachové drané peří, pak se trápíte zcela zbytečně, protože jej celkem dobře zastoupí, a navíc jej lze prát v pračce. Když vám někdo polštářek polije pivem nebo limonádou, šup s ním do pračky, aniž byste jej museli povlékat a nechat peří vyčistit v čistírně chemickou, a mimochodem i dosti drahou cestou, pokud by to vůbec šlo vyčistit.